O nás

Jsme česká nevládní organizace (Organizace pro pomoc uprchlíkům) a od roku 2006 působíme v Gruzii, kde jsme registrováni jako organizace Gvirilas Sakhli (Camomile House).

Od roku 2012 pracujeme v Khashuri na projektu Denního centra pro seniory, jehož posláním je zpříjemnit život seniorům z města a blízkého okolí a podpořit je v jejich soběstačnosti. Centrum je otevřeno každý pracovní den od 10.00 do 17.00 hod, kdy je klientům k dispozici sociální pracovnice a zdravotní sestra. Senioři zde tráví volný čas, setkávají se se svými vrstevníky, udržují společenské kontakty a nežijí v izolaci. Zapojují se do aktivizačních činností, pracují v šicí dílně, využívají sociálních a právních konzultací, knihovnu, služeb kadeřnictví, pedikúry či prádelny. Součástí Centra je Půjčovna kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, která nabízí seniorům, invalidům či osobám po úrazu invalidní vozíky, chodítka, berle, hole apod. Od loňského roku funguje i Centrum osobní hygieny, které seniorům a hůře pohyblivým občanům nabízí jedenkrát v týdnu službu dopravy na koupele a odvoz zpět domů. Všechny poskytované služby jsou symbolicky zpoplatněny.

Vše je v tomto roce financováno Českou rozvojovou agenturou z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce České republiky. Prostředky vybrané z ubytování budou použity na financování služby v dalších letech či na drobné opravy zázemí.

Více se o nás dočtete na našich webových stránkách http://www.opu.cz/en/

               23212_14945_logocrdc_smalllogo_opu